Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidla

Kvalita plodů okurek do značné míry závisí na správném zavlažování - pokud není dostatek vlhkosti, začne zelenina hořce chutnat. Zpravidla se v mírném podnebí pěstují okurky ve sklenících, což vám umožňuje udržovat teplotní režim a získat sklizeň mnohem dříve než na otevřeném poli.

V článku se budeme zabývat otázkami, jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu a jaké jsou požadavky na frekvenci a hojnost vlhkosti.

Jaké jsou vlastnosti zavlažování okurek ve skleníku

Okurky jsou rostlinné plodiny milující vlhkost, takže je třeba pravidelně krýt keře. V horkém počasí není potřeba pouze půda... Ovoce a listy rostlin také vyžadují zalévání.

Důležité! Při zavlažování nalévejte vodu mezi řádky tak, aby nedošlo k erodování půdy u kořenů.

Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidla

Polykarbonátový skleník ideální pro pěstování okurek... Má světelnou propustnost, udržuje teplo, chrání ovoce před větrem a deštěm. Plodina zraje rychleji než venku.

Aby rostliny rostly dobře, teplota ve skleníku by měla být na úrovni + 20… + 26 ° C. Pouze v tomto případě se závod nezastaví.

Polykarbonátová skleníková voda doporučuje se nalít po malých porcích, vyhněte se stagnaci tekutin v kořenech. Půda by měla být volná.

Zajímavé na webu:

Proč okurky nerostou ve skleníku

Požadavky na půdu pro okurky ve skleníku

Proč ovariální vaječníky zožloutnou

Jak ručně zalévat okurky ve skleníku

Ruční metoda zavlažování zeleninových plodin použití v malé zahradě... Při zalévání rostlin ručně používají zahradníci konev a hadici.

Tato metoda je jednoduchá a nevyžaduje žádné vážné finanční investice, protože každý zahradník má konev a hadici. Metoda ručního zavlažování je však časově náročná.

Důležité! Pokud zavlažujete okurky hadicí, ujistěte se, že je tlak vody nízký, jinak existuje vysoké riziko erodování půdy u kořenů.

Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidla

Požadavky na vodu

Voda na zalévání okurek by měla být teplá... Optimální teplota: 20-24 ° C Tato teplota poskytne plodům příjemné růstové prostředí.

Důležité! Nepoužívejte převařenou vodu, neobsahuje minerály nezbytné pro rostliny. Pro zalévání zeleniny je lepší použít usazenou tekutinu.

Pro větší pohodlí může být voda skladována ve speciálních nádobách (sudech). Přes den se na slunci zahřeje a večer se může zalévat zeleninou.

Ujistěte se, že v kapalině není nadbytek soli a fluoridu... Voda by měla být vždy čistá a ne tvrdá. K zavlažování nepoužívejte špinavou vodu.

Odkaz. Pokud je voda tvrdá, změkčte ji. Do 10 litrů vody přidejte 5 čajových lžiček dřeva.

Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidla

Frekvence zavlažování, čas a objem

Ráno a večer jsou nejlepší čas na zalévání okurek... Během dne se kapky zbývající na listech stávají jakýmsi zvětšovacím sklem. Paprsky slunce pronikají skrz ně a spálí listy a kořeny rostlin.

Nedoporučuje se také zavlažovat okurky blíže noci, protože teplota klesá. Díky zamokření v chladném počasí se kořeny začnou hnít.

Frekvence a množství zavlažování závisí na fázi růstu rostliny a klimatických podmínkách. Čím je zeleninová plodina starší, tím více vody potřebuje... Zralé rostliny potřebují zalévat každý druhý den. Pod každým pouzdrem se přidá asi 10 litrů kapaliny.

Přečtěte si také:

Jak nakládat okurky z popela

Hnojení okurek amoniakem

Nuance zavlažování v různých obdobích

Režim zavlažování závisí na povětrnostní podmínky, fáze vývoje rostlin a půdní podmínky.

Fáze vývoje rostlin:

  • přistání;
  • květ;
  • plodná.

Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidla

Po výsadbě okurek

Rostliny se nejčastěji pěstují ve sklenících se sazenicemi. Po převodu do půdy je třeba rostliny hojně zalévat.... Sazenice by se měly dobře zakořenit v půdě.

Poté se mladé okurky pravidelně zalévají. Zalévání v polykarbonátovém skleníku se provádí každých pět dní. Na 1 m² se spotřebuje 3-5 litrů vody. Díky tomuto zalévání vytvoří okurky rychleji tvorbu vaječníků.

Během květu

Během květu rostlina je napojena častěji - každé 3-4 dny... Během tohoto období vytvářejí vaječníky. Na 1 m² se spotřebuje asi 10 litrů vody.

Během plodení

Během plodení v letních měsících okurky jsou napojeny každý druhý den nebo každý den... Čím je venku teplejší, tím častěji je půda navlhčena. Jeden keř spotřebuje 7-10 litrů kapaliny.

Během horka

V žáru je třeba zvláště zalévat okurky.... V tomto ohledu se zvyšuje frekvence zavlažování. Během květu a plodů, pokud je horké, se okurky zalévají každý den.

Při teplotách nad 26 ° C se doporučuje okurky dodatečně navlhčit posypáním (postřik vodou se speciálními mechanismy). Tím se zabrání vadnutí vaječníků. Na 1 m² se spotřebuje 1-1,5 litru vody. Procedura se provádí ráno a večer.

Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidla

Za deštivého počasí

V deštivém počasí se frekvence zavlažování snižuje, v této době má půda a vzduch ve skleníku vysokou vlhkost. Zahradníci musí tyto ukazatele sledovat. Když teplota klesne, půda se zamokří, což přispívá k rozpadu kořenů a úhynu rostlin.

Za deštivého počasí okurky zalévané ráno... Ujistěte se, že půda nevyschne.

Jak vytvořit zavlažovací systém

Metoda kapání je dobrý způsob, jak zavlažovat zeleninu... Nevyžaduje velké investice.

Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidlaNa místě jsou instalovány speciální trubky s otvory... Prostřednictvím nich tekutina proudí přímo do rostliny. Tato metoda nejen šetří vodu a čas, ale také umožňuje ovládat objem přiváděné tekutiny.

Na vyvýšené místo je umístěn sud vody, kde je kapalina pro zavlažování zahřívána na slunci během dne. K hlavni je připojena speciální hadice.

Pomocí kohoutku je regulován objem přiváděné vody. Po otevření kohoutku proudí kapalina potrubím přímo do zařízení. Tato metoda zabraňuje erodování půdy v blízkosti kořenů.

Tipy pro zkušené letní obyvatele

Chcete-li získat dobrou úrodu a vyhnout se běžným chybám, měli byste dodržovat pravidla pro zalévání okurek. Zkušení letní obyvatelé vám řeknou, jak nejlépe zavlažovat zeleninu:

  1. Chcete-li zabránit hořkosti okurek, dodržujte pravidelné zalévání. Nenechte půdu vyschnout. Voda by měla být teplá. Kombinujte s zavlažovacím top dressingem.
  2. Bílý květ na povrchu půdy naznačuje, že by měla být snížena frekvence zavlažování a objem vody.
  3. Za horkého počasí můžete skleníkovou strukturu ochlazovat běžným křídovým řešením. Zavlažují stěny skleníku.
  4. Jak zalévat okurky ve skleníku z polykarbonátu: pokyny a základní pravidlaNezavlažujte rostliny přímo u kořene. Půda se tak eroduje. Vlhkost u kořenů stagnuje a objeví se plísně. Zeleninu zalévejte v drážkách poblíž rostliny, které se vykopávají z každého keře.
  5. Pro kapkové zavlažování je vhodná běžná láhev. Ve víku se vytvoří několik děr, dno nádoby se odřízne a krk se položí do země vedle rostliny. Každý z keřů by měl mít vlastní kapacitu. Láhev se poté naplní vodou. Kapalina vstupuje skrz otvory do kořenů zeleninové plodiny.
  6. Pokud je rostlina nemocná plísňovou infekcí, metoda postřikování je vyloučena. Použijte konev nebo kapání.
  7. Jód a močovina chrání rostliny před infekcemi. Při zalévání zeleniny je přidejte do tekutiny.

Závěr

Aby okurky mohly přinést vysoce kvalitní a dobrou sklizeň, potřebujete kvalitní a pravidelné zavlažování.Zavlažování se provádí extrémně teplou a usazenou vodou v ranních nebo večerních hodinách. V závislosti na období růstu rostlin a klimatických podmínkách se frekvence a objem zavlažování liší. Rostlina pro dospělé je napojena každý druhý den. Objem vody je 10 litrů na 1 m². V horkém počasí, rostliny potřebují každodenní zalévání, v chladném počasí, frekvence klesá.

Nejlepší způsob zvlhčení je metoda kapání. S jeho pomocí je snadné kontrolovat objem kapaliny, zatímco půda ne eroduje - voda teče přímo ke kořenům zeleninové plodiny.

Přidat komentář

Zahrada

Květiny